Jeśli będziemy mieć w jakiejś książce wątek z dziedziny, na której się nie znamy, zadzwonimy lub napiszemy do Ciebie z konkretnymi pytaniami lub z prośbą o przeczytanie fragmentu tekstu i wypowiedzenie się w kwestiach merytorycznych.

to proste!

Na czym polega praca konsultanta?

W powieściach pojawiają się wątki z różnych dziedzin wiedzy i ludzkiej działalności. Zapraszamy do współpracy przedstawicieli wszelkich zawodów i zainteresowań, którzy są gotowi dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Przykład 1: Jesteś pszczelarzem, a w książce mamy bohatera, który ma swoje ule, i chcemy mieć pewność, że nie ma tam bzdur czy nieścisłości. Dzwonimy wtedy do Ciebie, abyś nam wyjaśnił(a), jak taka czy inna sprawa wygląda w rzeczywistości.

Przykład 2: Jesteś marynarzem, a jeden z naszych autorów pisze książkę, której akcja rozgrywa się na statku. Za Twoją zgodą przekazujemy autorowi kontakt do Ciebie, aby mógł dopytać o potrzebne informacje lub słownictwo.

ważne cechy

Kto może konsultować powieść?

  • znajomość danej dziedziny, tematu i sprawne posługiwanie się tą wiedzą;
  • komunikatywność i chęć do rozmowy;
  • umiejętność czytania ze zrozumieniem;
  • dbałość o szczegóły.

Nie musisz mieć piątki z polskiego, zdolności pisarskich​ ani znać branży wydawniczej, wystarczy, że umiesz zrozumiale odpowiadać na pytania kogoś, kto nie miał do czynienia z Twoją branżą.

Co otrzymuje konsultant w zamian za pomoc?

  • umieszczenie Twojego nazwiska w stopce redakcyjnej;
  • pamiątkowy egzemplarz książki;
  • referencje dla potencjalnego pracodawcy w Twojej branży.

Jeśli chcesz nam zgłosić swoją gotowość konsultowania naszych książek, napisz do nas na adres: teksty@dreamswydawnictwo.pl. W tytule wiadomości wpisz słowo: „konsultant” i nazwę swojej dziedziny lub zawodu (np.: Konsultant – trener fitness).

Wysyłając nam swoje zgłoszenie, zgadzasz się na to, że będziemy przechowywać Twoje dane kontaktowe i korzystać z nich, kiedy będą nam potrzebne, by skonsultować powieść.