Wyszukiwarka

Nasi autorzy

ABEDI ISABEL

urodzona w 1967 r. w Monachium, wychowała się w Düsseldorfie. Po maturze wyjechała na rok do Los Angeles, gdzie pracowała jako opiekunka do dzieci i praktykantka przy produkcji filmowej. Po powrocie do Niemiec zdobyła w Hamburgu wykształcenie jako copywriter. Przepracowała w tym zawodzie trzynaście lat. Wkrótce Isabel stała się też poczytną autorką dziecięcych książek. Obecnie mieszka ze swoim mężem i dwoma córkami w Hamburgu.

 

ACCARDO JUS

spędziła dzieciństwo na czytaniu i nauce gotowania. Zdecydowana pójść w ślady swojego dziadka, który był kucharzem, zgłosiła się i została przyjęta do Culinary Institute of America. W ostatniej chwili zdała sobie sprawę, że jej ścieżki związane są z fikcją literacką, a nie z żywnością i zdecydowała się na pisanie. Jus jest autorem bestsellerowej serii Denazen. Latem 2013 ukazała się jej pierwsza książka w nowej serii dla dorosłych. Urodzona w Nowym Jorku, mieszka w samym środku pustkowia z mężem, trzema psami, a czasem, także z zaprzyjaźnionym niedźwiedziem Oswaldem. Kiedy nie pisze, jest wolontariuszem w schronisku dla zwierząt lub realizuje swoją pasję do gotowania. 

 

ALEXANDER TAMERA 

jest bestsellerową powieściopisarką. Stworzone przez nią postacie zyskały popularność wśród czytelników na całym świecie, a większość książek została nagrodzona lub nominowana do wielu nagród, w tym Christy Award, RITA i Carol Award. Po siedemnastu latach pobytu w Kolorado Tamera i jej mąż powrócili na swoje rodzinne południe i mieszkają w Tennessee, gdzie spędzają czas z dwójką dorosłych dzieci.

 

AMANT BETSY ST.

to „grzeczna dziewczynka”, która w swoich romansach lubi pisać o „niegrzecznych chłopcach” nawróconych na dobrą drogę. Od najmłodszych lat mieszka w Luizjanie. Obecnie wraz z cudownym berbeciem, który nieustannie domaga się nowych opowieści. Kiedy Betsy nie pisze, to z dużym prawdopodobieństwem zajmuje się konsumowaniem potężnych ilości czipsów o smaku ogórka i razem z córką śpiewa piosenki z filmu Zaplątani. Ma licencjat z chrześcijańskiej komunikacji społecznej. Jest zapaloną czytelniczką, niezależną dziennikarką, publikuje powieści i teksty nieliterackie. Lubi mówić i wykładać technikę pisania i poprzez swoje opowieści dzielić się dobrą nowiną o Bożej łasce.

 

ANDERSON KURK LAURA

Bohaterowie Laury Anderson Kurk są nazywani „autentycznie nieidealnymi”, a jej pisarstwo „wymownym w swojej delikatności”. Mieszka w Teksasie wraz z mężem i dwójką dorosłych dzieci. Zanim zaczęła pisać powieści, tworzyła teksty na potrzeby uniwersytetów, agencji public relations oraz korporacji. Studiowała literaturę na Texas Agricultural and Mechanical University, gdzie zgłębiała przede wszystkim twórczość amerykańskich autorek. Laura tworzy literaturę młodzieżową, ponieważ gatunek ten daje jej swobodę w snuciu szczerych opowieści. Jej debiutancka powieść Dziewczyna ze szkła to niekonwencjonalna, słodko-gorzka historia o miłości.

 

BERTRAM RÜDIGER

urodził się w 1967 roku w Ratingen. Studiował historię, ekonomię polityczną i germanistykę, wykonuje wolny zawód dziennikarza i pisarza. Pisze krótkie historyjki satyryczne, scenariusze oraz szkice filmowe i telewizyjne, przede wszystkim do komedii i seriali, odniósł sukces, publikując także kilka książek dla dzieci, po części z ilustracjami Heriberta Schulmeyera. „COOLMAN i ja” to pierwszy tom przygód Kaja i superbohatera ekstraklasy.

 

BLACKBURN LYNN H.

jest autorką powieści uhonorowanej w 2016 roku nagrodą Selah Award for Mystery and Suspense oraz wyróżnieniem Carol Award. Pisarka wierzy w moc opowieści, szczególnie tych, które przypominają nam, że prawdziwa miłość istnieje i jest darem od Tego, który jest największą miłością. Blackburn uwielbia crossfit, kawę i czekoladę oraz sprawdzanie nowych przepisów, pożywnych zarówno dla ciała, jaki i ducha. Mieszka w Simpsonville w Karolinie Południowej wraz ze swoim ukochanym Brianem oraz trójką dzieci.

 

BLACKSTOCK TERRI

jest autorką powieści, które nie schodzą z list bestsellerów New York Timesa. Jej książki rozeszły się w nakładzie ponad sześciu milionów egzemplarzy w wielu krajach świata. W ciągu przeszło dwudziestu sześciu lat kariery pisarskiej zdobyła szereg nagród. Debiutancką powieść wydała w wieku dwudziestu pięciu lat i od tamtej pory jej praca to pasmo sukcesów. W 1994 roku, gdy publikowała romanse, pod wpływem nawrócenia zmieniła kierunek. Rozbudzoną na nowo wiarę wyraża teraz w pełnych napięcia thrillerach. Pisze o losach zwyczajnych ludzi, którzy doświadczają śmiertelnego niebezpieczeństwa i odnajdują nadzieję w chwilach rozpaczy. Poprzez wciągające historie skłania czytelnika do myślenia i przypomina, że w oczach Boga każdy człowiek jest cenny, a próby, na jakie jest wystawiany, mają swój cel.

 

BRESLIN KATE

urodzona na Florydzie, wyemigrowała na północno-zachodnie wybrzeże USA, gdzie przez wiele lat sprzedawała książki. Spełniając się w roli pisarki,

zdobyła nagrodę Carol Award, jak również stała się finalistką konkursów RITA i Christy Award. Mieszka z mężem w Seattle w stanie Waszyngton. Więcej informacji na stronie: www.katebreslin.com.

 

BRINER BOB

był prezesem ProServ Television i producentem filmowym – laureatem nagrody Emmy. Autor takich książek jak: Deadly Detours (Śmiertelne objazdy) oraz Business Basics from the Bible (Biblijne zasady biznesu). Briner razem z Michaelem W. Smithem był współgospodarzem transmitowanego w Stanach Zjednoczonych radiowego show Ryczące owieczki. Zmarł 18 lipca 1999 roku, pozostawiając żonę Marty i troje dorosłych dzieci.

 

BUTENKO BOHDAN

8.02.1931-14.10.2019 r. Jeden z najoryginalniejszych i najbardziej rozpoznawalnych artystów polskiej książki. Ceniony w świecie i wielokrotnie nagradzany. Architekt książki, ilustrator i autor, mistrz pozornie prymitywnej czarnej kreski. Zawsze uśmiechnięty, obdarzał kolejne pokolenie dzieci i ich rodziców nowymi przygodami swoich bohaterów. Jego kreska obecna jest w ponad dwustu książkach. Twórca animacji filmowych, scenografii teatralnych, plakatów, pocztówek. 

 

CAMDEN ELIZABETH 

jest autorką powieści historycznych i laureatką kilku nagród literackich. Z wykształcenia historyk i bibliotekoznawca, za dnia pracuje w bibliotece, a nocami szlifuje kolejne książki. Mieszka wraz z mężem na Florydzie. Więcej informacji można znaleźć na stronie elizabethcamden.com.

 

CAPRIOLO PAOLA

urodziła się w Mediolanie w 1962 roku. Jej miłość do pisarstwa obejmuje klasykę literatury niemieckiej, którą mistrzowsko tłumaczy, mity tradycji europejskiej, które trawestuje z współczesną wrażliwością, aż po bajki, które z wdziękiem opowiada. Jej książki są wydawane w Europie, Japonii i Stanach Zjednoczonych.

 

CICHOŃ WALDEMAR

urodził się 9 marca 1974 roku w Tychach. Rodowity z dziada pradziada Ślązak. Zawód wyuczony – politolog, absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zawód wykonywany od zawsze – „rzeźbienie w Słowie”. Wieloletni dziennikarz śląskiej prasy lokalnej i regionalnej, a także gospodarczej. Żonaty, tata Marcelego i Macieja. Właściciel kota Cukierka. Fanatyczny wielbiciel literatury, hokeja na lodzie, chorwackiego Adriatyku i węgierskiej kuchni.

 

COBLE COLLEEN

to najlepiej sprzedająca się pisarka według „USA Today”, jest autorką kilku nagradzanych powieści z pogranicza romansu i sensacji, takich jak: „Tidewater Inn”, „Rosemary Cottage” oraz serii „Mercy Falls”, „Lonestar” i „Rock Harbor”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://colleencoble.com, twitter: @colleencoble, facebook: colleencoblebooks.

 

DE MONTEPIN KSAWERY 

1823–1902 r. Popularny, niezwykle płodny powieściopisarz i dramatopisarz francuski. Jego dzieła wydawane były w odcinkach przez francuskie gazety.

 

DICKERSON MELANIE

jest dwukrotną finalistką Christy Awards oraz Carol Award. Dzięki książce The Healer’s Apprentice (Uczeń uzdrowiciela) zdobyła Międzynarodową Nagrodę Czytelników za najlepszy debiut. Jest członkiem Amerykańskich Pisarzy Fikcji Literackiej (ACFW) i Pisarzy Romansów z Ameryki (RWA).

Z wykształcenia jest pedagogiem. Zdobyła tytuł licencjata z edukacji specjalnej na Uniwersytecie w Alabamie. Uczy dzieci i dorosłych w Georgii, Tennessee oraz w Niemczech i na Ukrainie. Wolny czas spędza na pisaniu romantycznych historii. Wraz z mężem i dwoma córkami mieszka niedaleko Hunstville w Alabamie.

Więcej na stronie http://MelanieDickerson.com, twitterze:@melanieauthor, facebooku: MelanieDickersonBooks

 

DOUGLAS TASHA K.

jest córką Ojca, żoną i matką czwórki dzieci. Pochodzi z Teksasu i wraz z rodziną mieszka niedaleko Dallas. Wierząc w przemieniającą siłę opowieści, Tasha dzieli się wiadomością o miłości Ojca z kobietami i dziewczętami z najróżniejszych środowisk. Pragnie z pomocą Ducha Świętego pomagać kobietom, by doświadczyły pełni życia w silnych ramionach Boga poprzez budowanie więzi z naszym wiernym do śmierci przyjacielem, Jezusem, który ukochał nas tak bardzo, że wybrał nas, byśmy z Nim szli przez życie działali w imieniu Ojca.

 

DUDEK MAŁGORZATA

urodziła się 1957 roku w Bydgoszczy. Od trzeciego roku życia mieszka w Rzeszowie. Studiowała w Rzeszowie i Krakowie. W 1990 założyła jedną z pierwszych w Polsce społeczną szkołę podstawową. W wydawnictwie Bernardinum ukazała się jej „trylogia” omszy świętej (W kościele, O Mszy Świętej, Jestem na Mszy Świętej).

 

DUKES LEE JENIFER

jako wielokrotnie nagradzana dziennikarka zajmowała się kwestiami przestępstw, polityki i klęsk żywiołowych. Teraz wykorzystuje swoje talenty dziennikarskie, by tropić najbardziej sensacyjny materiał w dziejach ludzkości – historię Odkupienia. Jest autorką i świadkiem Bożej łaski, piszącą o wierze i życiu na blogu www.JenniferDukesLee.com. Równocześnie udziela się jako redaktorka w The High Calling. Razem z mężem i dwoma córkami mieszka na farmie w północnozachodniej części stanu Iowa.

 

FRANTZ LAURA

poczytna autorka romansów historycznych wkracza z pełną napięcia opowieścią o miłości, zdradzie i nowych początkach. Dbałość o nawet najdrobniejsze szczegóły i talent pozwalający na tworzenie żywych, prawdziwych postaci sprawiają, że Frantz wciąż zachwyca czytelników fikcji historycznej lubiących czuć się częścią opowiadanej historii.

 

GABHART ANN H.

wychowała się w stanie Kentucky i od dzieciństwa chciała być pisarką. Do tej pory opublikowanych zostało ponad 20 jej powieści, zarówno historycznych, jak i współczesnych. Wiele z nich było nominowanych do nagród literackich, jak również zyskało popularność wśród czytelników. Ann ma troje dzieci i dziewięcioro wnucząt. Nadal mieszka w Kentucky, niedaleko swoich rodzinnych stron, które bardzo przypominają okolice opisane w serii o mieszkańcach Hidden Springs, choć, jak sama przyznaje, nikt nigdy nie został tam zamordowany przed budynkiem sądu. Uwielbia zajmować się wnukami, spędzać czas z psem, jak również czytać książki i oczywiście pisać. Oprócz pracy nad książkami oddaje się też blogowaniu.

 

GALLEGO LAURA

jedna z najpoczytniejszych autorek literatury młodzieżowej, której książki zostały sprzedane w nakładzie ponad miliona egzemplarzy w samej Hiszpanii i przetłumaczone na ponad 10 języków.

Urodziła się 11 października 1977 r. w Quart de Poblet (Walencja). W wieku 11 lat postanowiła napisać swoją pierwszą powieść fantasy. Już wtedy wiedziała, że chce zostać pisarką i przez lata wysyłała swoje rękopisy na liczne konkursy literackie. Studiowała filologię hiszpańską, specjalizując się w literaturze. W wieku 21 lat otrzymała Nagrodę Barco de Vapor 1999 za powieść „Finis Mundi”. Była to jej pierwsza nagroda i jednocześnie początek kariery literackiej.

 

GOŁUCH PAWEŁ

urodził się w 1981 roku i od urodzenia mieszka w Skoczowie. Od najmłodszych lat pasjonowało go programowanie. Ukończył informatykę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Po kilku latach pracy w zawodzie programisty przejął rodzinną firmę i wspólnie z żoną Marzeną zajęli się renowacją wyrobów ze skóry. Wychowują dwóch synów – Szymona i Piotra. To właśnie dla nich zaczął pisać i teraz nie wyobraża sobie, aby przestać. Poza rymowaniem uwielbia siatkówkę, górskie wycieczki i grę na gitarze.

 

GRAHAM BILLY

7.11.1918-21.02.2018 r. Amerykański teolog, antropolog oraz kaznodzieja i ewangelizator Południowej Konwencji Baptystów. Podczas swojej działalności ewangelizacyjnej odwiedzał wiele krajów świata (w tym państwa byłego bloku socjalistycznego: Węgry, Polskę i Związek Radziecki oraz Koreę Północną). Był doradcą amerykańskich prezydentów od Eisenhowera po Busha.

Większość jego książek stała się bestsellerami w Stanach Zjednoczonych i była tłumaczona na różne języki. Sprzedaż pierwszej z nich osiągnęła liczbę ponad 2 milionów egzemplarzy. Billy Graham zajmował się także produkcją oraz dystrybucją filmów chrześcijańskich.

Zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróznień (m.in. Order Imperium Brytyjskiego, najwyższe cywilne wyróżnienia amerykańskie, siódme miejsce na liście najbardziej podziwianych osób XX wieku Instytutu Gallupa). 

 

GUZIAKIEWICZ EDWARD

urodził się w 1952 roku w Mielcu, absolwent Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Debiutował opowiadaniami dla dzieci i młodzieży w latach 80’ na łamach miesięczników katolickich, m.in. „Mały Gość Niedzielny”, „Wzrastanie”, „Katolik”. Jego dzieła rozsiane są po łamach około 30 pism, w tym polonijnych.

 

HANNON IRENE

jest autorką wielu bestsellerowych i nagradzanych romansów i powieści z dreszczykiem. Uzyskała dyplom z psychologii oraz dziennikarstwa. W przeszłości pracowała jako kierownik do spraw komunikacji korporacyjnej w firmie mieszczącej się w rankingu Fortune 500.

Irene Hannon siedmiokrotnie była nominowana do nagrody RITA, przyznawanej za najlepsze dzieła z gatunku romansu, zaś trzy spośród jej utworów zostały nagrodzone w kategorii powieści religijnej.

Wielokrotnie znajdowała się w towarzystwie nominowanych i laureatów nagród przyznawanych przez instytucje, jak i czytelników. Znajduje się też w gronie szesnastu pisarzy, którzy zostali wpisani do amerykańskiej Galerii Sław Autorów Romansów.

 

HARREL LINDSAY

jest molem książkowym i mieszka w Arizonie z rodziną oraz dwoma golden retrieverami, które zdecydowanie potrzebują tresury. Przez lata zajmowała się różnorodnymi pracami pisarskimi i redakcyjnymi, a obecnie łączy pisanie powieści z byciem etatową mamą. Kiedy nie pisze ani nie ugania się za swoimi dziećmi, lubi wygłupiać się na zumbie lub czytać Jane Austen, zajadając się kwaśnymi cukierkami.

 

HARRIS LISA

to amerykańska autorka bestsellerowych kryminałów, laureatka i finalistka wielu nagród literackich, między innymi Christy Award, oraz plebiscytu pisma Romantic Times na Najbardziej Inspirującą Książkę Roku. Wydała około trzydziestu powieści i zbiorów opowiadań. Od kilkunastu lat przebywa wraz z rodziną w Afryce Południowej, gdzie pracuje jako misjonarka. Obecnie mieszka w Mozambiku. Więcej informacji na stronie www.lisaharriswrites.com.

 

HAUCK RACHEL

jest autorką bestsellerów, m.in. Sukni ślubnej i Był sobie książę oraz zdobywczynią wielu nagród. Mieszka na Florydzie z mężem i dwoma zwierzakami, pisze swoje książki w wieży z kości słoniowej.

 

HUNTER DENISE

jest autorką ponad trzydziestu książek, przekładanych na wiele języków i osiągających status bestsellerów, z których trzy doczekały się adaptacji filmowych na kanale Hallmark. Jest laureatką Holt Medallion Award, Reader’s Choice Award i finalistką RITA. Kiedy nie aranżuje życia miłosnego na kartach powieści, lubi podróżować ze swoją rodziną, pić dobrą kawę i grać na perkusji. Dom Denise i jej męża znajduje się w stanie Indiana, a ich dzieci wyfrunęły już z gniazda. Więcej na stronie: DeniseHunterBooks.com, Facebooku: authordenisehunter i Twitterze: @DeniseAHunter.

 

JOHNSON MYRA

choć korzenie Myry Johnson sięgają głęboko w ziemię Teksasu, obecnie zamieszkuje malownicze okolice w Północnej Karolinie. Dzieci Myry i jej męża opuściły już rodzinny dom, dlatego małżonkowie mieszkają z dwoma kochanymi i (bardzo rozpieszczonymi) psami ratowniczymi, które uwielbiają psoty. Debiutowała w roku 2009. Laureatka wielu wyróżnień: pierwsza książka z serii Till We Meet Again (Abingdon Press 2013) wyróżniona została w 2014 roku w kategorii fikcja historyczna nagrodą najlepiej sprzedającej się powieści chrześcijańskiej (Christian Retailing’s Best Award); Autumn Rains (Heartsong Presents 2009), zdobyła w 2005 roku tytuł RWA Golden Heart za najlepszą inspirującą powieść romantyczną. Jest także dwukrotną finalistką ACFW Carol Award.

 

JOHNSON TARA

gorąca miłośniczka opowieści, Tara Johnson, posługuje się fikcją, historią, pieśnią i śmiechem, by dać świadectwo o tym, jak Pan Bóg wyprowadził ją na wolność po całych latach życia w okowach oczekiwań innych ludzi. Pisarka należy do Amerykańskiego Stowarzyszenia Pisarzy Chrześcijańskich, mieszka w Arkansas z mężem i trojgiem dzieci. Złóż jej wizytę na stronie: www.tarajohnsonstories.com.

 

KIRALY REKA

urodziła się w 1977 roku w Budapeszcie, obecnie mieszka w stolicy Finlandii, Helsinkach. Pracuje jako grafik, projektantka wzorów, ilustratorka. Jest autorką książek dla dzieci i razem z Jenni Erkintalo współtworzy Etana Editions, niezależne wydawnictwo zajmujące się publikacją książek z obrazkami i studio projektów graficznych. W 2012 roku ukazała się jej pierwsza książka dla dzieci "It's snowing Lupo!" we współpracy z Mariką Maijala. Jest laureatką nagród: The Most Beautiful Book w latach 2012, 2012 i 2014 oraz The White Ravens w 2015 roku.

 

KONIAREK PAWEŁ OP 

urodził się w 1985 roku w Bytomiu. W 2006 roku wstąpił do Zakonu Braci Kaznodziejów. W 2013 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako dominikanin w Krakowie, Jarosławiu i Rzeszowie współtworzył tzw. „liturgię dla dzieci”. Koordynuje duszpasterstwo młodzieży przy dominikańskich klasztorach.

 

KOWALIŃSKI BARTŁOMIEJ

urodził się w 1986 roku w Krakowie i do dziś jest związany z tym miastem. Zawodowo zajmuje się doradztwem kredytowym oraz leasingowym. Pasjonat sportu. Uprawiał narciarstwo alpejskie, lubi też piłkę nożną oraz jazdę na rowerze. Czas wolny najchętniej spędza z żoną i synami, Arturem i Ignacym, oraz psem Tosią. Przygodę z pisaniem zaczął dość spontanicznie. Początkowo były to kilkustronicowe opowiadania, aż przyszedł dzień, w którym powstały pierwsze zdania powieści. 

 

KOZŁOWSKA URSZULA

10.07.1958-8.03.2018r. Urodziła się i mieszkała w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Z wykształcenia była ekonomistką, z zamiłowania autorką ponad dwustu publikacji głównie poezji dziecięcej. Laureatka wyróżnień w Otwartym Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego i Fundacji Wspierania Inicjatyw Twórczych FOSTER. W swoich tekstach pełnych humoru przemycała zasady i wartości, które pomagają dziecku w poznawaniu świata.

 

KRUEGER WILLIAM KENT

urodził się 16 listopada 1950 roku w Torrington, Wyoming. Wraz z rodziną - rodzicami i trójką rodzeństwa - bardzo często się przeprowadzał. Zanim ukończył liceum, mieszkał już w 8 różnych miastach w 6 różnych stanach. Przez rok uczęszczał na Uniwersytet Stanford, jednak został usunięty z listy studentów z powodu aktywnego sprzeciwu wobec wojny w Wietnamie. Zajmował się wieloma różnymi rzeczami, począwszy od wycinki drzew, przez pracę na budowach, pisanie artykułów w lokalnych gazetach do prowadzenia badań o rozwoju dzieci na Uniwersytecie Minnesoty. Obecnie utrzymuje się z pisania. Od czterdziestu lat jest mężem cudownej kobiety, mieszkają w St. Paul w Minnesocie, mieście, które pokochał całym sercem.

 

LANKERS KATRIN

urodzona w 1977 roku, studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie w Dortmundzie. Przez wiele lat pisała do różnych gazet, czasopism oraz mediów elektronicznych, aż w końcu zdecydowała się nie tylko połykać książki, ale również je tworzyć. Dzisiaj Katrin Lankers mieszka z mężem, dwójką dzieci i dwoma kotami w Bornheim niedaleko Bonn i zajmuje się pisaniem powieści.

 

LARSEN CAROLYN

napisała ponad 40 książek dla dzieci. Najbardziej znana jest z serii "Opowieści biblijnych dla małych dziewczynek", która sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. Autorka często występuje na konferencjach chrześcijańskich i warsztatach w Stanach Zjednoczonych oraz za granicą. Jest współżałożycielką grupy Flashpoint, zachęcającej kobiety i dziewczynki do lepszego poznania Boga przez teatr, śpiew i humor. Wraz z mężem i trójką dzieci mieszka w Glenn Ellyn, Illinois.

 

LEON BONNIE

jest autorką ponad 20 powieści. Po wypadku samochodowym, w wyniku którego stała się niepełnosprawna, odnalazła swój nowy cel w pisaniu. Jest żoną, matką trójki dorosłych dzieci oraz babcią ośmiorga wnucząt. Wraz z mężem Gregiem mieszka w górach południowego Oregonu.

 

LOGAN HERNE RUTH

jest autorką ponad 50 powieści, których nakład przekroczył 500 000 egzemplarzy. Z powrotem w siodle to pierwsza część jej nowej serii romansów umiejscowionych na zachodzie USA. Ruth najbardziej lubi pisać powieści, które wnoszą ciepło do serc czytelników, a także potrafią ukoić dusze pełne niepokoju. W swoich książkach Ruth pisze zarówno o mieszkańcach małych miejscowości, jak i zagłębia się w wielkie aglomeracje. Ruth jest także jedną z założycielek Seekerville – popularnego w USA bloga z publikacjami pisarzy. Ruth mieszka wraz ze swoim mężem na farmie w północnej części stanu Nowy Jork.

 

MASON SUSAN ANNE

opisuje swój styl literacki jako romanse okraszone wiarą. W swoich powieściach lubi szczególnie poruszać tematy przebaczenia i odkupienia. Irlandzkie Łąki to jej pierwsza powieść historyczna, dzięki której wygrała konkurs Fiction from the Heartland sponsorowany przez organizację Mid-American Romance Authors, będącą częścią krajowego stowarzyszenia pisarzy powieści romantycznych (Romance Authors of America).

Susan mieszka pod Toronto, w stanie Ontario, razem z mężem, dwójką dzieci i dwoma kotami. Więcej informacji o Susan i jej książkach można znaleźć na stronie http://susanannemason.com

 

MICHAELIS ANTONIA

urodzona w 1978 roku w północnych Niemczech. Pracowała m.in. w południowych Indiach, Nepalu i Peru. W Greifswaldzie studiowała medycynę i równocześnie zaczęła pisać książki dla dzieci i młodzieży. Od kilku lat mieszka w pobliżu wyspy Usedom, gdzie zajmuje się pisarstwem jako wolny strzelec. Wydała już wiele interesujących, pełnych fantazji i odnoszących sukcesy książek, m.in. ,,Baśniarz" i ,,Dopóki śpiewa słowik".

 

MILEWSKA MARTA HONORATA

medioznawca, malarka, a przede wszystkim mama trzech fantastycznych synów i żona fajnego męża. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o mediach. Urodziła się nad morzem, studiowała w pięknej Wielkopolsce, a zamieszkała w sercu Polski – na Mazowszu. Tu urodzili się igrają w piłkę (oraz w szachy) jej trzej synowie.

 

MILLARD GLENDA

to powszechnie szanowana autorka literatury dziecięcej. Zdobywczyni nagród: w 2009 roku Queensland Premier’s Award w kategorii literatura młodzieżowa, w 2010 nagrodę Honour Book w konkursie CBCA dla starszych czytelników, a także nominowana do nagrody NSW Premier’s Literary Awards. Znajduje się na liście honorowej International Board of Books for Young People w 2012 roku. Dowiedz się więcej na http://glendamillard.com

 

MIŚ LIDIA

autorka książek dla dzieci, właścicielka wydawnictwa Dreams. Absolwentka studiów ekonomicznych, pedagogicznych i scenariopisarstwa filmu fabularnego. Urodzona w Międzynarodowy Dzień Teatru, z książką i teatrem związana od dzieciństwa.

Od najmłodszych lat brała udział w konkursach recytatorskich oraz występowała w przedstawieniach teatralnych. Debiutowała baśnią dla dzieci w 2004 r. Jej kolejne opowiadanie „W pewnym teatrze lalek...”, gdzie, jak sama twierdzi: „słowo pędzi za obrazem, a bohaterowie zostali wrzuceni w wir wydarzeń”, podbiła serca tysięcy dzieci w całej Polsce.

Wydała także 4 tomy „Opowieści biblijnych dziadzia Józefa”, z których ostatni został wyróżniony w konkursie Feniks 2018, oraz „Pamiętnik z Aniołem Stróżem”. W najnowszej swojej książce pt. „Piękna Pani” przybliża Młodemu Czytelnikowi treść objawienia Matki Bożej w La Salette.

 

MOUS MIRJAM

urodziła się w 1963 r. w Made (Holandia). Zanim zawodowo zajęła się pisarstwem, pracowała jako nauczycielka w szkole specjalnej. Pisze książki dla dzieci i młodzieży i jest znana szczególnie z trzymających w napięciu thrillerów.

 

MOSELEY MEG

jako dziewczynka w rodzinnej Kalifornii, Meg Moseley udawała, że jest powieściopisarką, stukając w klawisze babcinej maszyny do pisania. Teraz mieszka wraz z mężem w Atlancie i nie ustaje w wymyślaniu scenariuszy do współczesnych powieści. Jest autorką m.in. A Stillness of Chimes oraz When Sparrows Fall.

Więcej informacji o Meg i jej książkach można znaleźć na stronie http://megmoseley.com/

 

NAKLICKA BEATA

urodzona 1 lutego 1972 roku w Stalowej Woli. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie w zakresie pedagogika opiekuńczo--wychowawcza. Ukończyła również podyplomowe studia logopedyczne na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Zajmuje się terapią dzieci z różnymi zaburzeniami mowy i funkcji poznawczych. Prywatnie jest mamą szesnastoletniego Konrada. Lubi zwierzęta i komedie romantyczne, a wolny czas spędza na dyskusjach ze swoimi przyjaciółmi.

 

NIEDŹWIEDZKI KRZYSZTOF

twórca, autor tekstów i reżyser teatralno-kabaretowej grupy Formacja Chatelet, redaktor satyrycznego pisma Nowy Pompon, autor i reżyser spektakli teatralnych: Atrament dla leworęcznych, Święci tego tygodnia, Teatr telewizji oraz Stroiciel grzebieni wystawianych w krakowskim teatrze KTO. Twórca satyrycznych tekstów na potrzeby audycji radiowych i telewizyjnych, autor opowiadania Stroiciel grzebieni.

 

OLEJARCZYK ASIA

bajkopisarka, tłumaczka literatury, niepoprawna marzycielka, mama Trzech Muszkieterów. Urodziła się w Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci, a to zobowiązuje. Chociaż zna kilka języków, najbardziej fascynują ją słowa wymyślane przez maluchy. Uwielbia zapach deszczu, sernik mamy i śmiech dzieci. Wakacje i niektóre weekendy spędza w Pampilii, obserwując życie jej mieszkańców, które potem skrzętnie opisuje. Jest absolwentką Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego i członkinią Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury.

 

PATRIGNANI LEONARDO

urodził się w Moncalieri w roku 1980. Kompozytor, aktor dubbingujący i lektor zafascynowany powieściami Stephena Kinga; opowiadania zaczął pisać, kiedy miał sześć lat. „Multiversum” jest jego powieścią debiutancką.

 

PRYSTAI NADIIA

urodziła się w 1977 roku w Tarnopolu na Ukrainie, w polsko-ukraińskiej rodzinie. Od dziecka chciała zostać pisarką, jej ulubionym zajęciem było rysowanie oraz czytanie fantastyki i literatury przygodowej. Studiowała grafikę komputerową. Swoją pierwszą książkę wydała w 2008 roku na Ukrainie. Książka cieszy się popularnością do tej pory, została też zaadaptowana przez teatr lalek.

W 2014 roku autorka przeprowadziła się na stałe do Polski i wraz ze swoją córką mieszka w Krakowie.

 

RANEY DEBORAH

Pierwsza powieść Deborah Raney, A Vow to Cherish, zainspirowała film pt. Przysięga małżeńska i rozpoczęła jej pisarską karierę po dwudziestu latach spędzonych w roli niepracującej mamy. Deborah jest autorką ponad trzydziestu powieści. Mieszka z mężem Kenem w Kansas i ma czworo dzieci oraz siedmioro wnucząt, z których wszyscy mieszkają zdecydowanie za daleko.

 

REKOSZ DARIUSZ

urodził się 11 kwietnia 1970 roku w Sosnowcu. Polski pisarz, prozaik, autor książki dla dzieci i młodzieży z ilustracjami Bohdana Butenki. Autor cyklu słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży pod wspólnym tytułem „Detektywów para – Jacek i Barbara”, emitowanych w Polskim Radiu Bis. Laureat konkursu Kryminał Gdański. Honorowy Ambasador Literatury dla Dzieci i Młodzieży, Kampanii Mama, Tata &... Myself? Laureat dorocznej nagrody (2010) za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, przyznanej przez Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.

 

SCRUGGS LAUREN

absolwentka Dallas Baptist University, dziennikarka pisząca o świecie mody, założycielka i redaktorka naczelna LOLO Magazine – internetowego czasopisma poświęconego modzie, urodzie i zdrowiu. Pracowała za kulisami pokazów mody Michaela Korsa. Prowadziła relacje z Tygodni Mody w Nowym Jorku, Paryżu i Montrealu. Jest autorką książki „Still LoLo” – pamiętnika z czasu jej wypadku i drogi ku zdrowiu. 

 

SHIRVINGTON JESSICA

urodzona 15 kwietnia 1979 r. autorka światowego bestselleru, przedsiębiorca i matka. Mieszka w Sydney w Australii. Jest finalistką nagród Fun Cosmopolitan, Fearless Kobieta Award. Od dwunastu lat w związku małżeńskim, czego owocem są dwie piękne córki Sienna i Winter. W swoim mężu, uczestniku Igrzysk Olimpijskich – lekkoatlecie, Mattcie Shirvingtonie, zakochała się na zabój już w wieku 17 lat. Ta młodzieńcza miłość i trwałość związku sprawiły, że Jessica świetnie odnajduje się w tworzeniu powieści dla młodzieży z bogatym wątkiem romansowym.

 

STRUMIŁŁO-MIŁOSZ GRAŻYNA

22.06.1937-6.10.2018. Była polską dziennikarką, publicystką i autorką książek dla dzieci, tłumaczem języka rosyjskiego, członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Autorka takich tytułów jak: „Znad Świtezi w głąb tajgi”, „Radziecka Azja Środkowa”, „Kuchnia narodów Kaukazu”, „Kuchnia gruzińska”. Z reporterskich wędrówek po radzieckiej Azji Środkowej pisała wraz z Andrzejem Miłoszem „Kaukaz” i „Uśmiech bez parandży”. Prywatnie żona Andrzeja Miłosza i bratowa Czesława Miłosza.

 

STUDZIŃSKI ADAM

zawodowo zajmuje się marketingiem i PR-em. Ponieważ jest ojcem, postawił sobie za cel, by poprzez swoje książki ustrzec małych i większych czytelników przed negatywnym wpływem mediów, serwisów społecznościowych i reklamy. Solidne porcje wartościowej wiedzy w tym zakresie podaje w formie lekkostrawnych, barwnych i pełnych akcji opowieści.

Więcej na stronie: http://panieadamie.pl/adam_studzinski_pisarz/.

 

TOLEDO CYMBALA CHRISSY

Chrissy jest szczęśliwą żoną Ala Toledo – przyjaciela na dobre i na złe. Mają troje dzieci i prowadzą Chicago Tabernacle, tętniący życiem Kościół pełen ludzi różnych narodowości, położony w północnej części Chicago. Pasją Chrissy jest prowadzenie dziewcząt (w każdym wieku) ku wolności, którą można odnaleźć poprzez relację z Chrystusem

 

TURANSKY CARRIE

jest autorką kilkunastu powieści i opowiadań, wielokrotnie nagradzanych w konkursach prozy o tematyce społecznej i religijnej. Pisane przez nią romanse

historyczne zyskują sobie coraz liczniejsze grono oddanych czytelniczek. Carrie mieszka wraz z mężem Scottem w stanie New Jersey. Ma pięcioro dorosłych dzieci i czworo wnucząt.

 

USCHMANN OLIVER

urodził się w roku 1977 w Wesel. Od kiedy pamięta, zajmuje się wymyślaniem historii. Mając lat dwanaście, zaczął je zapisywać. Zdał maturę i studiował w Bochum literaturoznawstwo. Pracował w Berlinie w agencji reklamowej. Dzisiaj mieszka na wsi i wraz z żoną, Sylwią Witt, pisze książki, między innymi powieści przeznaczone dla dorosłych czytelników, którzy ciągle czują się młodzi.

 

VELTHOUSE LISA

współautorka Twojego pięknego serca. Często występuje jako mówca na konferencjach o tematyce wiary i życia rodzinnego.

 

WADE BECKY

pochodzi z Kalifornii. Studiowała na Uniwersytecie Baylor, a obecnie wraz z mężem i trójką dzieci mieszka w Dallas w Teksasie. Jest autorką pogodnych, podnoszących na duchu romansów, za które otrzymała wiele nagród, m.in. Carol Award, Inspirational Reader’s Choice Award czy INSPY Award przyznawaną przez blogerów najlepszym powieściom inspirowanym wiarą. Więcej na www.beckywade.com. 

 

WALSH COURTNEY

pisarka, artystka, reżyserka teatralna i dramatopisarka. Jej debiutancka powieść „A Sweethaven Summer” znalazła się na liście bestsellerów New York Times i USA Today oraz otrzymała nagrodę Carol Award dla najlepszego debiutu. Autorka napisała jeszcze dwie książki z tej serii, jak również o sztuce rękodzielnictwa i kilka pełnometrażowych musicali. Courtney mieszka w Illinois wraz z mężem i trójką dzieci.

 

WARREN RICK

urodził się 28 stycznia 1954 roku – amerykański pastor ipisarz mieszkający w Kalifornii, ojciec trojga dzieci. Jest autorem wielu bestsellerowych książek chrześcijańskich, w tym przewodnika The Purpose Driven Life (Życie świadome celu), który został przetłumaczony na pięćdziesiąt sześć języków i sprzedał się w ponad trzydziestu milionach egzemplarzy.

 

WITEMEYER KAREN

tworzy ciepłe romanse historyczne dla tych, którzy uwielbiają uśmiechać się podczas czytania. Absolwentka psychologii, laureatka nagród literackich i rozchwytywany mówca na warsztatach i konferencjach pisarskich. Wraz z mężem i trojgiem dzieci mieszka w Teksasie. Więcej na: karenwitemeyer.com.

 

WOODSON HARVEY KRISTY

ukończyła studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja masowa na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill i studia magisterskie z literatury angielskiej na East Carolina University. Pisze artykuły do magazynów o dekoracji wnętrz i prowadzi własnego bloga. Wraz z mężem i trzyletnim synkiem mieszka w Karolinie Północnej. „Droga Karolino” to jej debiut. Dowiedz się więcej na: http://www.kristywoodsonharvey.com

 

WORTH LENORA

napisała ponad pięćdziesiąt książek dla trzech różnych wydawców. Wiele z nich zdobyło nagrody i wyróżnienia, a Body of Evidence trafiła na listę bestsellerów The New York Times w kategorii Mass Market Paperbacks. Sprzedawszy miliony egzemplarzy, Lenora nie przestaje pisać romansów i trzymających w napięciu powieści. Przez kilka lat prowadziła też własną kolumnę w lokalnej gazecie i pracowała jako wolny strzelec dla lokalnego czasopisma. Obecnie jest autorką na pełen etat. Uwielbia wspólne wyjazdy i przygody z mężem Donem. Są małżeństwem od trzydziestu ośmiu lat i mają dwoje dorosłych dzieci. Lenora lubi pisać, czytać, piec i robić zakupy, zwłaszcza w sklepach obuwniczych.

 

WIDZOWSKA AGATA

w roku 2001 zdobyła II nagrodę w konkursie Andrzeja Wajdy pt. „Pomysł na film współczesny”. Jest współautorką książki „Trójkowa Bridget Jones”. W 2004 roku zadebiutowała książką o Beatlesach dla dzieci pt. „Bitelsiaki”. Rok później wydała książkę z wierszykami dla dzieci pt. „Co uciął Gucio?”. Została również laureatką konkursu „Gazety Wyborczej” na tekst piosenki z okazji Dnia Matki, wydanej na płycie Arki Noego, oraz zdobyła wyróżnienie w konkursie na „trzeszczące wierszyki”.

 

WRIGHT JAIME JO

Jaime Jo Wright jest autorką Domu przy Foster Hill, za który zdobyła prestiżową nagrodę Daphne du Maurier (Daphne du Maurier Award for Excellence in Inspirational Romantic Mystery/Suspense), oraz trzech innych bestsellerowych powieści. Pisuje również do Publishers Weekly. Pracuje jako dyrektorka do spraw zasobów ludzkich w Wisconsin, gdzie mieszka z mężem i dwójką dzieci. Więcej na jaimewrightbooks.com.

 

ZIMAK GARY

jest świeckim ewangelizatorem i autorem książek. Znany ze swoich nauk o pokonywaniu niepokoju, często wygłasza konferencje w wielu parafiach w Stanach Zjednoczonych. Prowadzi codzienną audycję w BlogTalkRadio, jest również stałym gościem programów: Catholic Answers Live oraz Son Rise Morning Show i Catholic Connection with Teresa Tomeo w telewizji EWTN. Należy do wspólnoty Catholics United for the Faith, Zakonu Rycerzy Kolumba, a także grupy Catholic Radio Association. Jest katechetą obrzędu chrześcijańskiego wtajemniczenia dorosłych w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Riverton oraz koordynatorem wspólnoty Catholic Business Network w południowym New Jersey. Wraz z żoną Eileen oraz bliźniaczkami, Mary i Elisabeth, mieszka w stanie New Jersey. 

 

ŻWIREŁŁO KATARZYNA (VERA EIKON)

urodzona w 1989 roku w Łodzi, gdzie studiowała polonistykę. Przez kilka lat mieszkała w Amsterdamie i tam rozpoczęła pracę nad swoją pierwszą serią kryminalną Między Prawami. Po powrocie do kraju znalazła dla siebie miejsce w Warszawie, gdzie rozgrywa się akcja jej książek. W swoich powieściach pokazuje, że nawet w najciemniejszych momentach życia można rozpalić iskrę nadziei, wiary oraz miłości. Wyciszenie znajduje podczas górskich wędrówek, a skupienie na warszawskiej strzelnicy. Mama, żona, właścicielka psa.

 

Na stronie internetowej stosujemy pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej szczegółów na naszej stronie Polityka prywatności.