Wyszukiwarka

Księga Portali - Książki dla młodzieży

Nasza cena: -

Ilość stron: 567

Oprawa: twarda + UV

Autor: Laura Gallego

Tłumaczenie: Karolina Jaszecka

ISBN: 978-83-63579-45-6

Format: 148 x 215

Data wydania: Maj 2014


Koszt wysyłki: Sprawdź!

OPIS KSIĄŻKI
RECENZJA
PRZECZYTAJ FRAGMENT
PATRONI
ZADAJ PYTANIE

Mistrzowie Akademii Portali jako jedyni potrafią malować niezwykłe portale służące do podróżowania z miejsca na miejsce i stanowiące wielką sieć komunikacyjną i transportową w państwie Daruzji. Dzięki stosowaniu się do sztywnych zasad i swojemu doskonałemu wykształceniu, malarze ci są prawdziwymi profesjonalistami gwarantującymi najwyższą jakość techniczną wykonywanych przez siebie malowideł. Kiedy Tabit, student ostatniego roku akademii, dostaje zlecenie na namalowanie portalu dla pewnego biednego wieśniaka, nawet nie przypuszcza, że zostanie przez to uwikłany w różnorodne intrygi i odkryje tajemnice, które zagrożą istnieniu Akademii.

„Nie istnieją granice dla tych, którzy nie boją się ich przekraczać”

Mistrz Belban z Vanicji

 

KSIĘGA PORTALI LAURA GALLEGO

 

Fabuła powieści dzieje się w fikcyjnym państwie Darusja, którego obywatele wiodą zwykłe, spokojne życie w miastach i na wsiach, chociaż w odróżnieniu od naszego rzeczywistego świata mają jedną wielką przewagę - do przemieszczania się z miejsca na miejsce korzystają ze specjalnych portali umożliwiających teleportację.

Portale są malowane na ścianach specjalną brodową farbą uzyskiwaną z minerału boardytu, który wydobywany jest w kilku rozsianych po kraju kopalniach

Namalowanie portalu (a w zasadzie dwóch identycznych- w miejscu teleportacji i docelowym) jest skomplikowaną sprawą, wymagającą wiedzy, zdolności i wtajemniczenia w obliczanie jedenastu współrzędnych za pomocą specjalnego przyrządu.

Portale mogą być publiczne - dostępne dla wszystkich, bezpłatne lub za niewielką opłatą. Istnieją też portale prywatne, projektowane na zamówienie i aktywowane dzięki tajnym kodom znanym jedynie ich właścicielom.

Dlatego też w stolicy Darusji istnieje Akademia portali zrzeszająca i kształcąca tzw. mistrzów, którzy zajmują się tylko i wyłącznie projektowaniem i malowaniem portali. W Akademii również rejestruje się każdy nowopowstały portal i odnotowuje nowe połączenia dzięki niemu powstałe.

 

Mistrzowie i uczniowie, jako jedyni mogą przemieszczać się przez wszystkie istniejące portale.

Bohaterowie muszą się zmierzyć z przeszłością, przyszłością i odnaleźć „Niewidzialnego”.

KOMENTARZ TŁUMACZKI

Powieść jest piękna, czyta się ją bardzo dobrze i przykuwa uwagę do samego końca. Jest bardzo w stylu Laury Gallego, chociaż jej wierni czytelnicy uważają, że Księga portali jest najlepszą książką napisaną przez autorkę od czasów wydania serii Kronik Idhunu.

Czytałam większość książek autorki i uważam, że ta nie jest ani gorsza ani lepsza, ale jak zawsze jest świetnie napisana i bardzo wciągająca, ciekawa.

W Hiszpanii zebrała bardzo dobre recenzje, a na ostatnim Dniu Książki 23 kwietnia w Barcelonie sprzedawała się świetnie i kolejki o autograf autorki były naprawdę imponujące (widziałam osobiście).

 

Książka oprócz tego, że całkowicie wpisuje się w trend fantasy, przemyca również elementy opowiadające o przyjaźni, zdradzie, trzymaniu się nałożonych zasad.

 

Książka momentami przypomina bardziej wyrafinowaną wersję Harrego Pottera

 

Karolina Janczycka – tłumaczka

               

         

» Zapytaj o produkt:
* Imię i nazwisko:
* Adres e-mail:
* Nr telefonu:
* Treść zapytania:
* Kod z obrazka:
Chcę otrzymywać newsletter:
* - pola wymagane
Na stronie internetowej stosujemy pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej szczegółów na naszej stronie Polityka prywatności.