Wyszukiwarka

Grzyby i król - Książki dla dzieci

Nasza cena: -

Ilość stron: 36

Oprawa: twarda+UV

Autor: Bohdan Butenko

Ilustracje: Bohdan Butenko

ISBN: 978-83-63579-33-3

Format: 270 x 255

Data wydania: WRZESIEŃ 2013


Koszt wysyłki: Sprawdź!

OPIS KSIĄŻKI
RECENZJA
PRZECZYTAJ FRAGMENT
ZADAJ PYTANIE
Nareszcie!
Nareszcie!
Nareszcie!!!
Mnóstwo grzybów i sam król Pafnucy Trzeci na dodatek.
Będzie się działo!

Rozpoznawalna kreska, staranny, „czysty” projekt graficzny, dynamiczna historyjka, humor zespalający w jedno obraz i słowo – to cechy wielu utworów Bohdana Butenki – „architekta książki”. A więc mamy do czynienia z klasyką z najwyższej półki.

W Grzybach i królu czytelnik uczestniczy w zdarzeniu o charakterze umownym – rzec można - teatralnym, kabaretowym. Krótki skecz pozwala przez chwilę pośmiać się z królewskich wad, pokazanych w krzywym zwierciadle, ale bez napastliwości – jak na dobry kabaret przystało. Ten typ sytuacyjnego humoru zdecydowanie wyróżnia książkę Bohdana Butenki spośród innych, wydawanych w ostatnich latach, utworów kierowanych do dzieci.

Tekst i ilustracje stworzone przez Bohdana Butenkę przypominają nam, dorosłym i poważnym, że ludyczność to cecha w literaturze dla dzieci szczególnie ważna, gdyż – nie należy o tym zapominać – dziecko poznaje i tworzy swój świat przede wszystkim w zabawie. 

Książka Grzyby i król może spełnić jeszcze jedną ważną rolę. W przypadkach, kiedy zdarza się bronić ilustratorskiej i literackiej nieporadności, nazywając ją „prostotą przekazu”, pokazuje dobitnie, że zarówno tekst, jak i kreska mogą być jednocześnie proste i szlachetne! Jak na dobrą sztukę dla dzieci przystało.

Ewa Gruda

» Zapytaj o produkt:
* Imię i nazwisko:
* Adres e-mail:
* Nr telefonu:
* Treść zapytania:
* Kod z obrazka:
Chcę otrzymywać newsletter:
* - pola wymagane

Produkty powiązane:

Na stronie internetowej stosujemy pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej szczegółów na naszej stronie Polityka prywatności.