Wyszukiwarka

Premiera „Historii o świętym Dominiku”

Premiera „Historii o świętym Dominiku”

18.08.2017 r.

17 sierpnia podczas odpustu w parafii św. Jacka w Rzeszowie miała miejsce premiera „Historii o świętym Dominiku” autorstwa Pawła Koniarka OP i Małgorzaty Dudek.

17 sierpnia podczas odpustu w parafii św. Jacka w Rzeszowie miała miejsce premiera „Historii o świętym Dominiku” autorstwa Pawła Koniarka OP i Małgorzaty Dudek. W tym dniu parafianie oprócz wzięcia udziału w Eucharystii, poświęcenia kłosów oraz poczęstunku pierogami św. Jacka w klasztornym patio, mogli się spotkać z autorami książki o świętym Dominiku. Książka ta prezentuje w obrazach historię życia świętego Dominika. Współczesne ikony oraz nawiązujące do nich ilustracje przedstawiają opowieść o dzieciństwie, nauce, przyjaźniach, marzeniach, zaufaniu Panu Bogu i powstaniu zakonu braci głoszących Słowo Boże. Jak twierdzi biskup Michał Janocha: „Stanowi ona swoisty komentarz do ikony świętego Dominika w kościele dominikanów w Rzeszowie. Może światło pochodni, którą niesie biegnący przez świat dominikański piesek, rozpali także serca Czytelników”.

Na stronie internetowej stosujemy pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej szczegółów na naszej stronie Polityka prywatności.